skip to Main Content
نارکونومیکس

نارکونومیکس

کتاب کارتل‌های مواد مخدر چه‌طور کار می‌کنندنویسنده: Tom Wainwrightسخنرانی نویسنده‌ی کتاب درباره‌ی این کتابصفحه‌ی کتاب در آمازون / صفحه‌ی کتاب در گودریدزپادکست بی‌پلاس در ایتیونز / ساوند کلاد /  ناملیکبرای وارد کردن در اپلیکیشن‌های پادکست‌خوان  http://bplus.libsyn.com/rssموزیک‌هاحسین نجفی |  Ryan Littleاسپانسر‌:رهنما کالجکتاب‌های بی‌پلاس را می‌توانید از این‌جا با تخفیف بگیریدثبت‌نام در اپلیکیشن خلاصه‌ی کتاب بلینکیستپشتیبانی از پادکست بی‌پلاس

خلاصه کتاب نارکونومیکس

اطلاعات ما درباره‌ی کارتل‌های مواد مخدر معمولاً محدود است به چیزی که در اخبار یا فیلم و سریال و کتاب‌ها دیده‌ و خوانده‌ایم. یعنی تقریباً همیشه کارتل‌ها، سازمانهای خلاف‌کار دست‌اندرکار توزیع و قاچاق مواد مخدر را به شکل یکی از طرفین دعوا یا آنطور که دولت آمریکا چند دهه است می‌گوید یک طرف جنگ دیده‌ایم. کتاب نارکونومیکس به کارتل‌های مواد مخدر از سمت سازوکار اقتصادی نگاه می‌کند: اندازه‌ی بازار چه قدر است و چه طور محاسبه می‌شود؟ تولید یک کیلو کوکائین چه هزینه‌ای دارد؟ چه قدر سودآور است؟ چه رقبایی در بازار وجود دارند؟

در اپیزود سیزدهم، فصل اول پادکست فارسی بی‌پلاس خلاصه کتاب نارکونومیکس را تعریف می‌کنیم.

 

چرا کتاب نارکونومیکس را پیشنهاد می‌کنیم؟

 چون کتاب در کنار آمار و حکایت‌های جالب و جذاب،‌ کمک می‌کند اقتصاد مواد مخدر را از همان زاویه‌ای ببینیم که اقتصاد کسب و کارهای دیگر را می‌بینیم. شاید پرسپکتیو جدید به حل این مساله هم کمک کند. رسانه‌ها تلاش دارند نگاه ما بیشتر متمرکز روی زد و خوردها و جنگ داخل این بازار و سازمان‌های قانون‌گذار باشد، اما سوال اصلی این است که سر این زنجیر کجاست؟ فرایندهای موثر بازار مواد مخدر کدام‌هاست؟

 

نویسنده کتاب نارکونومیکس کیست؟

 تام وینرایت، نویسنده،‌ روزنامه‌نگار و سردبیر اکونومیست، کتاب “نارکونومیکس، اقتصاد مواد مخدر” رو با این رویکرد نوشته که چه چیزهایی از بنگاه‌های اقتصادی کوچک در کسب و کارهای بزرگ مواد مخدر نمود پیدا کرده.

 اگر بیشتر دانستن در مورد سازوکار اقتصادی کارتل‌های بزرگ برای شما جذابه، پیشنهاد می‌کنیم ماجرای واقعی ال‌چاپو قاچاقچی مکزیکی مواد مخدر و کارتل بزرگش سینالوئا را در پادکست چنل‌بی بشنوید.

 

 

شاید این‌ها را هم دوست داشته باشید
موفقیت به چه چیزی بستگی ندارد؟

نویسنده: بهجت بندری کتاب فرمول چی میگه؟ اگر موفقیت برای شما مهمه و می‌خواین بدونین چرا بعضی‌ها موفق می‌شن یا بیشتر بخوانید

فرمول موفقیت چیه؟

نویسنده: عباس ک. ریزی قبل از اینکه بپرسیم فرمول موفقیت چیه باید به یه سؤال دیگه جواب بدیم. اصلا موفقیت بیشتر بخوانید

بیا درباره زندگی حرف بزنیم

در اپیزود نوزدهم پادکست بی‌پلاس درباره‌ی کتاب میرایی (Being Mortal) صحبت کردیم. برای همین نامه‌ی سوم از سری خبرنامه پادکست بیشتر بخوانید

4 نظر
  1. سلام. این اپیزود عالی بود. من اخیرا سریال نارکوس (Narcos) و الان هم سریال ال چاپو (El Chapo) رو دارم می‌بینم. اگر فرض بر این باشد که سریالها حقایق را بیان می‌کنند(که به نظرم بخصوص در سریال نارکوها) تا حدزیادی اتفاق افتاده، به نظر این کارتلها برای خودشان غولهایی هستند . آنها علاوه بر تاثیر بسیار فراوان اقتصادی – سودبردن خودشان و هزاران مورد دیگر که در این اپیزود به خوبی بیان شده – بر کلیه تحولات جامعه از انتخاب رئیس جمهور و شهردار و فرماندار بگیرید تا شهرسازی و اشتغالزایی و غیره تاثیر کاملا مستقیمی دارند. خیلی ممنونم از معرفی این کتاب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×Close search
Search