جاده‌ای به شخصیت

اپیزود شماره ۱۶

جاده‌ای به شخصیت (The Road to Character)

– نویسنده: David Brooks
– صفحه‌ی کتاب در آمازون / صفحه‌ی کتاب در گودریدز
– خرید نسخه‌ی الکترونیکی با ۲۰٪ تخفیف

خرید نسخه‌ی کاغذی با ۲۰٪ تخفیف

– کتاب‌های bplus را از اینجا با تخفیف بخرید.
– پشتیبان بی‌پلاس شوید.
– موزیک‌ها : حسین نجفی |  Broken Elegance
– اسپانسر‌: رهنما کالج
– ثبت‌نام در اپلیکیشن خلاصه‌ی کتاب بلینکیست

 

 

The road to Character

این کتاب نتیجه‌ی تلاش نویسنده است برای اینکه بفهمه که شخصیت‌های بزرگ و مؤثر، کسانی که ما به خصوصیا تشون و عملکرد و‌زندگیشون با تحسین نگاه می‌کنیم، چه مسیری رو طی کردن.

چرا پیشنهادش می کنیم؟

کتاب در صدر لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز بوده و به انتخاب اکونومیست کتاب سال شده.  در کنار ایده‌ی مرکزی مهم و جالب، نویسنده حکایت‌ها و سرگذشت‌هایی از شخصیت‌های الهام‌بخش و تاثیرگذار در کتاب آورده که هم خواند کتاب رو لذت‌بخش‌تر می‌کنه و هم اثرگذارتر.

نویسنده کیست؟

دیوید بروکس، ستون نویس نیویورک تایمز و نویسنده‌ی کتابهای پرفروش حیوان اجتماعی و مدرس دانشگاه ییل است. او همچنین مرتب در برنامه‌های All things Considered  و PBS Newshour هم حاضر می‌شود.

۵ Comments

 • فراز گفت:

  سلام فصل بعد در سال ۹۸ منتشر میشه؟؟ یعنی این سه ماه ما چکار کنیم؟؟!!

 • Farimah Farshchi گفت:

  سلام، اول اینکه خیلی خیلی لذت می برم و واقعا مشتاق میشم که کتاب رو بخرم و بخونم. اما من یه مشکلی دارم که نمی تونم بی پلاس رو سابسکرایب کنم و اصلا تو اپ های پادکست مثل podcast go و castbox پیداش نمی کنم. نمی دونم مشکل کجاست. یه چند وقتی هم بود وب سایت بالا نمی یومد.

 • نسیم گفت:

  سلام. خدا قوت
  این اپیزود یکی از بهترین ها بود. من از اپ پادکست گوش میکنم به شما و الان به سایت سر زدم و دیدم نوشتین سری دوم ، سال ۹۸ پخش میشه 😐
  ما معتاد شده بودیم خلاصه، کاش تایم نبودنتون کوتاه تر بود. البته به قدری خوبه مطالب که حتما ارزش منتظر موندن داره. دستتون درد نکنه. لطفا زود زود برگردین.
  در امانِ خدا

 • Sayeh گفت:

  کتاب بسیار جالب و مفیدی بود. بعد از شنیدن خلاصه، تصمیم گرفتم آن را تهیه کنم که نسخه ی الکترونیکش را از طریق سایتتان دریافت کردم و مشغول خواندن آن هستم. در شهرمان یک گروه کتابخوانی داریم که آن را به آنها هم معرفی کردم. از زحمتی که می کشید ممنونم.

 • AA گفت:

  خیلی جالب بود- خیلی خوب، و مطلب درستی بود
  اما از اونجایی که هیچ اتفاق ماورا طبیعه ای در این دنیا رخ نمیده، حتما علتی داره که دنیای الان اینجوری شده. یه مدت خودم به این موضوع فکر میکردم . به نطرم علتش اینه که این موضوع مرشد بازی و فروتنی و … دستمایه کلاهبرداری نسل و نسلهای قبلی ما شد… من خودم از کسایی هستم که مورد کلاهبرداری نسل قبل خودم قرار گرفتم. همیشه به من میگفتن ” ما بزرگترها یه چیزی میدونم ، ما تجربه داریم و …” من هم واقعیتش باور میکردم ، فکر میکردم کسی برای ما برنامه ای داره! فکر میکردم کسی واقعا به فکر ماست! فکر میکردم بزرگترها علم و تجربه خیلی ارزشمندی دارند که به من منتقل خواهند کرد، پای صحبتشون مینشستم، به خیلی از حرفاشون عمل میکردم … اما در نهایت دیدم بعد از این همه سال هیچ مهارتی ، هیچ چیز به درد بخوری تحویل ما ندادن، انواع اقسام فجایع اقتصادی ، زیست محیطی و … هم در کشور به وجود اوردن ، انواع و اقسام فساد را غیر مستقیم رواج دادن و …
  همیشه معلما به ما میگفتن یک روزی به حرف ما میرسید، یک روزی دلتون برای ما تنگ میشه و … ولی واقعا این انتگرال و مشتق به درد ما نخورد… پس به نظرم حق داریم حداقل شک کنیم!
  در نهایت من فکر میکنم بهترین روش الان یه چیزی ببین این دو دیدگاه هست! آدم باید خودش رو از درون خوردکنه تا بتونه یه چیز بزرگتر و بهتر بسازه ولی شیش دنگ حواسش باید به این نسل قبلی باشه چون نه تنها چیز به درد بخوری ازشون در نمیاد بلکه ممکنه بندازنت تو چاه!

Leave a Reply

واحد پول مورد نظرتان را انتخاب کنید