قوی سیاه

اپیزود شماره ۶

لینک‌ها

کتاب قوی سیاه

صفحه‌ی کتاب در آمازون

صفحه‌ی کتاب در گودریدز

خرید نسخه الکترونیک کتاب از خوانا / خرید نسخه الکترونیک کتاب از طاقچه

پادکست بی‌پلاس در ایتیونز /  در ساوند کلاد / در ناملیک

آدرس فید پادکست بی‌پلاس برای وارد کردن در اپلیکیشن‌های پادکست‌خوان : http://bplus.libsyn.com/rss

موزیک‌ها

حسین نجفی |  Shaolin-War k

اسپانسر‌ها

اپلیکیشن ماناپی

ثبت‌نام در اپلیکیشن خلاصه‌ی کتاب بلینکیست   

 

پشتیبانی از پادکست بی‌پلاس

قوی سیاه

قوی سیاه استعاره‌ای است از پیشامدهایی که مشاهده آنها شگفت‌انگیز و بسیار نادر است و چون کسی به طور معمول انتظار وقوع آنها را ندارد وقتی اتفاق می‌افتند توده‌های مردمی در توجیه دلایل وقوع چنین پدیده‌هایی گاه به استدلال غیرعقلانی و حتی خرافی روی می‌آورند. فارغ از اندیشه توده‌ها، در توجیه علت و عواقب این پدیده‌ها معمولاً بین روشنفکران و خردگرایان نیز هنگامه‌ای از اختلاف نظر و کشمکش‌هایی پدید می‌آید که ممکن است دهه‌ها و سده‌ها به نتیجه‌گیری صحیحی نینجامد. (ویکی پدیا)

چرا پیشنهادش می‌کنیم؟

این کتاب می‌تواند نگاه خواننده را به دنیا عوض کند.

نویسنده کیست؟

Nassim Nicholas Taleb

نسیم طالب نویسنده، دانشور، آماردان و متفکر تأثیرگذار و مشهوری است. قبلاً در کار تحلیل معاملات سهام بوده و الان مشغول کارهای علمی و تحقیقاتی است. از نسیم طالب چند کتاب پرفروش و مهم به فارسی هم ترجمه‌شده‌اند. لیست این کتاب‌ها را می‌توانید اینجا ببینید.

۶ Comments

 • AA گفت:

  چقدر خوب بود. این مطلبی هست که من همیشه در بحث های روزمره روش تاکید میکنم. اینکه با اطلاعات محدود و با در نظر نگرفتن فاکتورهای بی شمار دست به یک کاری میزنیم و خیلی هم جدی و مطمئن منتظر نتیجه مورد انتظار هستیم !
  ولی اگر صدای شما نبود بی پلاس گوش نمیدادم. به نظرم پادکستهای فارسی و مخصوصا انگلیسی بهتری روی همین نوع مطالب کار میکنند ولی خوب تعریف میکنید دیگه … مرسی خیلی ممنون

 • omid گفت:

  سلام
  من پادکست هاتون رو دوست دارم و خیلی خوب تعریف میکنید و بهترین سرگرمی من پشت فرمون هستن که توی ماشین هم کتاب بخونم
  از اونجائیکه نسیم طالب یکی از نویسنده های مورد علاقه من است و کتاب قوی سیاهش رو خوندم، چیزی که متوجه شدم توی این پادکست اینه که در مورد داده های مقیاس پذیر و داده مقیاس ناپذیر توضیحش رو برعکس گفتید یعنی جابجا گفتید اما توی توضیحات متن کامل اپیزود درست اومده. اگه امکانش بود چکش کنید.
  دم همتون گرم و ممنون

 • فراز گفت:

  سلام آقای بندری. من از بچگی ادم کتابخوانی بوده ام ولی درگیر شدن در زندگی روزمره و سیل اطلاعات پراکنده و عدم تمرکز موجب جدایی من از کتاب ده بود. پادکستهای شما با نحوه بیان جذابتان مرا با کتاب آشتی داده است. بخصوص این پادکست بی پلاس که واقعا انتخاب کتابهایش بسیار جذاب است و مرا تشویق به اصل کتاب می کند.من به هر کسی که بدانم دنبال می کند پادکستهای شما را توصیه کرده و می کنم. از شما سپاسگزارم. بخصوص این که امروز شنیدم کتابها را هم در دسترس قرار می دهید مرا خوشحال کرد چون به این ترتیب ترجمه هایی که مورد تایید شما هستند را معرفی خواهید کرد.

 • نعيم گفت:

  سلام ، ممنون از تلاش و زحمات . ایا امکانش هست راهی فراهم کنید که در امریکا بشه نسخه فارسی کتابها را چه الکترونیکی و چه پرینتی تهیه کرد؟

 • Vahid گفت:

  کتاب خوان خوانا افتضاحه به معنای واقعی.
  کتاب را به صورت پی دی اف میاره و اصلا راحت نیست خوندن در این اپلیکیشن
  متاسفانه من روی اعتماد بی پلاس کتاب را خریدم ولی الان پشیمونم. اصلا قابل خوندن نیست!

Leave a Reply

واحد پول مورد نظرتان را انتخاب کنید