skip to Main Content
فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت

فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت

فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت (The Formula) چطوری یکی موفق می‌شه یکی نمی‌شه؟ اصلاً فرمولی برای موفقیت وجود داره؟  کتاب فرمول به همچین سوالایی جواب می‌ده.           نویسنده: آلبرت لزلو بارابشیمتن: عباس سیدین | روایت: علی بندری | تدوین: امید صدیق‌فرکتاب‌های بی‌پلاس را از اینجا  بخرید.پشتیبان بی‌پلاس شوید.موزیک‌ها : حسین نجفی| Bisouاسپانسر‌ها: لست سکند | اینستاگرام لست سکند | کانال تلگرام لست سکندپچ‌پچ | اینستاگرام پچ پچپادکست معرفی شده: پادکست آنثبت‌نام در اپلیکیشن خلاصه‌ی کتاب بلینکیستعضویت در خبرنامه
توضیحات اپیزود باز کردن

فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت (The Formula)

چطوری یکی موفق می‌شه یکی نمی‌شه؟ اصلاً فرمولی برای موفقیت وجود داره؟  کتاب فرمول به همچین سوالایی جواب می‌ده.

نویسنده: آلبرت لزلو باراباشی

متن: عباس سیدین | روایت: علی بندری | تدوین: امید صدیق‌فر

کتاب‌های بی‌پلاس را از اینجا  بخرید.

پشتیبان بی‌پلاس شوید.

موزیک‌ها : حسین نجفی| Bisou

پادکست معرفی شده: پادکست آن

ثبت‌نام در اپلیکیشن خلاصه‌ی کتاب بلینکیست

عضویت در خبرنامه

خلاصه کتاب فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت (The Formula)

تعریف آدم‌ها از موفقیت یکسان نیست. ولی تقریبا همه دنبال موفقیت هستند. خیلی‌ها هم دوست دارند فرمول موفقیت را پیدا کنند و پاسخی داشته باشند برای این پرسش که چطور بعضی‌ها موفق می‌شوند. در کتاب فرمول باراباشی با نگاهی علمی رفته دنبال قوانین و فرمول موفقیت.

چرا کتاب فرمول، قوانین جهانی موفقیت را پیشنهاد می‌کنیم؟

ما مثل باراباشی نویسنده‌ کتاب فرمول، دنبال این هستیم که بفهمیم آیا موفق شدن فرمول دارد؟ هیچ قانونی بر این جهان پر آشوب حاکم هست؟ موفقیت فقط به شانس و بخت و اقبال بستگی دارد یا اگر ما امروز موفق نیستیم تنها به این دلیل است که به قدر کافی استعداد یا پشتکار نداشتیم؟ چیزی که این کتاب را در زمینه‌ موفقیت متمایز می‌کند، دید علمی باراباشی است. آلبرت لزلو باراباشی با کمک علم شبکه و از بررسی تحقیق‌ها و مطالعات علمی به فرمول موفقیت رسیده. 

نویسنده کتاب فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت کیست؟

نویسنده‌‌ی کتاب فرمول، آقای آلبرت لازلو باراباشی (Albert-László Barabási) فیزیکدان و دانشمند علوم شبکه است. کار باراباشی پژوهش در شبکه‌های پیچیده است (Complex Network Research) و نظم پنهان در پشت سیستم‌های مختلف پیچیده را با استفاده از ابزارهای کمی علوم شبکه کشف می‌کند. به عنوان نمونه شبکه‌ی سلول‌های مغز انسان، ارتباطات شبکه‌های پروتئینی در غذاها، توپولوژی شبکه‌ی جهانی اینترنت و هر شبکه‌ی پیچیده‌ی دیگر. وجه اشتراک تمام این شبکه‌ها این است که وقتی با ابزارهای علمی و ریاضی شبکه‌های ارتباطی مختلف را مدل‌سازی و تحلیل می‌کنیم می‌بینیم قوانینی در آن‌ها وجود دارد. کتاب فرمول نتیجه‌ی فعالیت‌های علمی باراباشی و همکارانش برای توضیح مفهوم موفقیت است.

 

خرید کتاب فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت

کتاب فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت را نشر نوین سال ۹۸ منتشر کرد. اگر کتاب براتون جالب بود، می‌تونین لینک‌های خرید کتاب رو توی صفحه از کجا بخریم ببینین.

For Web Succes Formula
موفقیت به چه چیزی بستگی ندارد؟

نویسنده: بهجت بندری کتاب فرمول چی میگه؟ اگر موفقیت برای شما مهمه و می‌خواین بدونین چرا بعضی‌ها موفق می‌شن یا بیشتر بخوانید

#33
پوست در بازی

خلاصه کتاب پوست در بازی (Skin in The Game) کتاب پوست در بازی به مساله‌ی عدم تقارن در ریسک و بیشتر بخوانید

#32
کوه دوم

خلاصه کتاب کوه دوم (The second mountain) حتما شنیدین که می‌گن زندگی یک سفر تک نفره است و هرکس باید بیشتر بخوانید

35 نظر
  1. جیگر ها کتاب طرز معرفی کنید
   طرز فکر؛ روانشناسی نوین موفقیت
   دوستتون دارم
   یا علی

 1. سلام خسته نباشید..با تشکر از زحمتتون
  یه پیشنهاد دارم اونم اینکه مقدمه کتاب ها رو خیلییی طولانی توضیح میدین تو فصل دوم، نیازی به این معرفی طولانی نیست، مخاطبی که پادکست رو گوش میده، طبیعتا به حسن انتخاب شما واقف هست و خودش هم تمایل داره زودتر ببینه توی کتاب چه خبره، اینکه در مورد چی هست و چرا نوشته شده و ….جزو اولویت ها نیست
  با سپاس

  1. بیش از یک‌سوم این پادکست مقدمه بود، و هی هی هی تکرار!! این ضعیف می‌کنه کار رو.

  2. به نظر من نیازه توضیح مقدمه و عالی بود برای درک کامل مطلب. دوستانی که میگن زیاد بود توضیحات شاید از سطح آگاهیه بالاتری نسبت به افراد معمولیه جامعه برخوردار باشند و باید توجه کنن که این پادکست شنوندگانش از قشرهای مختلف جامعه هستند

 2. کارتون یک تحول بزرگ و سازنده است در تشویق به مطالعه و بالابردن شعور و فرهنگ. کمک بزرگی می کنید در این دنیای گوناگونی که بسرعت در حال تغییر. بسیار خوب بیان می کنید. greatest narrator ever

 3. تنها کتابی بود که دوست نداشتم در تمام کارهای که منتشر کردید … اسمش بهتر بود میذاشت فرمول محبوب شدن یا چگونه مورد تایید دیگران قرار بگیریم … با اینکه کتاب رو نخوندم فکر کردم نظرات غیر موافق هم برای شما، با طرز فکری که دارید شنیدنی باشه، فکر میکنم این نویسنده هم از مفهوم چند وجهی و ناواضح موفقیت برای اهداف اقتصادی و فروش کتاب استفاده کرده البته کاملا با کتابهای به قول شما دو زاری موجود متفاوت بود، ولی حس میکردم مثل یک تردست ماهر چیزی رو داره به جای چیز دیگه بهم نشان میده … به نظر وقاحت باشه و خنده دار ولی بعد از این مدت که با شما گذروند و به صدای اقای بندری عادت کردم یک جور حس این پادکست من هست دارم، مثل وقتی تنها یک طرفدار ساده برای یک تیم فوتبالی ولی به خودت اجازه میدی حتی راجب ترکیب تیم و تعویضها اظهار نظری کنی …
  خوش و خرم باشید

 4. چرا نمیشه تکی تکی خرید؟ خب من میخواستم ۱۵ هزارتومن پشتیبانی کنم نمیتونم الان ۵۰ تومن بزنم این قابلیت چرا نیست؟؟؟؟؟

 5. به نظر م این‌کتاب بیشتر در مورد عوامل موثر در مشهور شدن بود تا موفقیت؛در مورد ارزش های اخلاقی و انسانی موثر در موفقیت و همینطور احساس درونی موفقیت (که به نظرم مهم تر از موفقیت بیرونی هست )صحبتی در میان نیست.

  1. 🍀🌹🍀 درود بر جناب جلایی پور عزیز و جناب علی دربندی از پاد کست های خوب شما بویژه پادکست بالا 👆👆👆👆 بسیار تشکر می کنم . من برای معرفی و فروش کتاب مثنوی مونس که تالیف کرده ام نیاز به کمک برای یافتن شبکه و رونق کار و شبکه دارم. اگر می توانید در این زمینه مساعدت کنید لطفا” اطلاع بدهید جند عکس از کتاب را برایتان ارسال می کنم. سعید مهدوی 🍀🌹🍀

 6. سلام
  بنظرم سوال اساسی اینه که چطور میشه تعریفی که از موفقیت شده رو رو پایدار تر کرد و یا در طول زمان بیشتر ادامه داشته باشه؟
  اگه بخواییم نگاه به نظر جامعه بکنیم خیلی ادامه پیدا نمیکنه چون نظر جامعه در طول زمان داره تغییر پیدا میکنه (یه نگاه در طول تاریخ بندازیم خیلی پر واضحه). با این حساب این نوع موفقیت خیلی جالب به نظر نمیرسه.
  اما یه چیزایی هست که وقتی در یک شبکه اجتماعی نگاه کنیم در طول زمان اصلا تغییری نداره. مثلا عدالت اقتصادی ، دروغ نگفتن و خیلی چیزای دیگه.
  شاید توی یه بازه زمانی ما محبوب نشیم اما بعد از مثلا صد سال می بینیم حرف از ما زده میشه. اگه به مباحثی که توی خط بالا گفته شد پرداخته بشه قضیه خیلی میتونه متفاوت باشه.

 7. باسلام
  از اطلاعاتی که در اختیار میگذارید به همراه قدرت بیانتون بسیار سپاسگزارم
  در این کتاب بیشتر موفقیت تایید شدن توسط دیگران است یعنی سعی کنیم ببینیم دیگران چی خوششون میاد و ما هم همین طور باشیم . در سازمانها افرادی که رابطه قوی با مدیر برقرار میکنند بدون در نظر گرفتن درست و غلط بودن کارشان برنده خواهند بود و به جایگاه ویژه ای میرسند .
  البته این موضوع در مشتری مداری میتواند کمک کننده باشد

 8. چرا اپیزود جدید رو منتشر نمیکنید!!؟؟؟

  مگه هر یک چهارشنبه در میان نیست؟ از صبح دارم ریفرش میکنم!

 9. سلام اقای بندری … ممنون از پادکستتون … من به این کتاب علاقه مند شدم و می خوام متن انگلیسیشو بخونم (برای تمرین زبان )! تو امازون پیداش کردم ولی می خواستم ببینم متن انگیسی این کتاب رو میشه از سایت شما بخرم ؟

 10. سلام
  ممنون از خلاصه های عالی تون . هم کتاب ها خوبند هم نوع گفتن شما اقای علی بندری چقدر خوب تعریف میکنید واقعا.
  همه چیز عالی
  خیلییی ممنون ازتون
  من برای تشکر ازتون علاوه بر خرید ، فقط میتونم معرفی تون کنم به دوستام و اینکه لینک سایتتون رو در سایتمون قرار دادم.
  خلاصه خیلی کارتون به دلم نشست خیلی ،‌طوری که دوست دارم بشینم همه خلاصه ها را یکجا گوش کنم.
  دمتون گرم
  تنتون سالم

 11. برای خرید یه گزینه ۲۰% تخفیف داریدا
  کار نمیکنه که
  چطور خرید کنیم که تخفیف شاملمون بشه؟

 12. جناب دربندی بزرگوار بسیار لذت بردم و مفید بود برام از شما و همکاران گرامیتون سپاسگزارم موفق و سربلند باشید.

 13. بسیار بسیار سپاسگذارم از انتخاب شایسته و متفاوت تون در این پادکست.
  بهترین ها براتون آرزو دارم در مسیر موفقیت

 14. سلام ممنونم از تیم حرفه ای شما بابت پادکست های جذابتون. از شنوندگان همیشگی شما هستم، بی انصافی است که آن همه تشکر را دریغ کردم و حالا برای نقد آمده ام اما به حسن نیتم دلخوش هستم و ارتقاء کیفیت کارتون.
  این اولین پادکست شماست که از نظر محتوا برایم جالب نبود. انتظار داشتم طبق توضیح اولیه متفاوت از کلیشه های زرد موفقیت باشد ولی.. تنها محور بحث معروفیت و محبوبیت بود. قطعا من سراغ این کتاب نخواهم رفت. آن هم در دنیای غریب امروز که از معروف و محبوب‌ها اگر نگوییم بیزار حد اقل دوری می‌جوییم. البته که هدف کتاب بزرگان واقعی بودند ولی برداشت من از متن حتی تقلیل جایگاه ایشان بود به همان مفاهیم زرد. خواهشم از شما پرداختن به این موضوع و به چالش کشیدنش هست.
  ارادتمندم

 15. خیلی جالبه من چندین جای این اپیزود که از مدیا به عنوان راهی برای فهمیدن موفقیت ها استفاده شده صحبت میکنه یاد کتاب همه دروغ میگویند افتادم .

 16. سلام .
  من دو کتاب مهره حیاتی و فرمول رو خوندم
  من یه تجربه ای دارم خواستم با شما در میان بزارم.
  من در حین مطالعه کتاب و پس از پایان کتاب دوباره پادکست رو گوش دادم . خیلی برام مفید بود.
  به نظرم شنیدن پادکست همراه با مطالعه کتاب خیلی می تونه تو انتقال مفاهیم کتاب مفید باشه.
  حتی بعد از پایان کتاب می تونه مروری باشه برای کتاب.
  شاد باشین.

 17. سلام . ضمن تشکر از زحمات شما عزیزان . لطفا pdf اپیزودها را هم در بخش فروش قرار دهید تا دوستان بیشتری از زحماتتان بهره ببرند . با تشکر و سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×Close search
Search