skip to Main Content
همه دروغ می‌گویند

همه دروغ می‌گویند

لینک‌هاکتاب همه دروغ می‌گویندصفحه‌ی کتاب در آمازون | صفحه‌ی کتاب در گودریدز پادکست بی‌پلاساشتراک پادکست بی‌پلاس | پادکست بی‌پلاس در ایتیونز | پادکست بی‌پلاس در ساوند کلاد | پادکست بی‌پلاس در ناملیکآدرس فید پادکست بی‌پلاس برای وارد کردن در اپلیکیشن‌های پادکست‌خوان : http://bplus.libsyn.com/rssموزیک‌هاحسین نجفی | EHRLINK - TEQUILAاسپانسر‌هااپلیکیشن ماناپیثبت‌نام در اپلیکیشن خلاصه‌ی کتاب بلینکیست پشتیبانی از پادکست بی‌پلاس
توضیحات اپیزود باز کردن

کتاب همه دروغ می‌گویند

صفحه‌ی کتاب در آمازون | صفحه‌ی کتاب در گودریدز

پادکست بی‌پلاس

اشتراک پادکست بی‌پلاس | پادکست بی‌پلاس در ایتیونز | پادکست بی‌پلاس در ساوند کلاد | پادکست بی‌پلاس در ناملیک

آدرس فید پادکست بی‌پلاس برای وارد کردن در اپلیکیشن‌های پادکست‌خوان : http://bplus.libsyn.com/rss

موزیک‌ها

حسین نجفی | EHRLINK – TEQUILA

اسپانسر‌ها

اپلیکیشن ماناپی

ثبت‌نام در اپلیکیشن خلاصه‌ی کتاب بلینکیست

پشتیبانی از پادکست بی‌پلاس

خلاصه کتاب همه دروغ می‌گویند

حرف اصلی کتاب همه دروغ می‌گویند اینه که برای مطالعه یا فهمیدن یه رفتار اجتماعی نمی‌تونیم بریم از خود آدم‌ها بپرسیم و انتظار داشته باشیم به پاسخ صحیح و صادقی برسیم: چون آدم‌ها توی مصاحبه و نظرسنجی و حتی به اطرافیان‌شون همیشه در حال دروغ گفتن هستند. کجا راست می‌گن؟ وقتی چیزی رو در گوگل جستجو می‌کنند.

همه دروغ می‌گویند که خلاصه کتاب رو در اپیزود سوم پادکست بی‌پلاس تعریف کردیم، با مثال‌های مختلفی به ما نشون می‌ده که انحراف چیزی که خود آدم‌ها در مورد خودشون عنوان می‌کنند تا چیزی که بررسی بیگ دیتای موتور جستجوی گوگل می‌گه از کجا تا کجاست. چرا تحلیل بیگ دیتا یا همان کلان داده روی موضوعات کلیدی فراگیر می‌تونه نتیجه‌ی صادقانه‌تری از یک رفتار اجتماعی به ما بده؟

 

چرا پیشنهادش می‌کنیم؟

کتاب همه دروغ می‌گویند به طور خیلی خلاصه در مورد اینه که این همه اطلاعاتی که گوگل و ابزارهای دیجیتال دیگه از کاربرها جمع می‌کنند اصلا به چه دردی می‌خوره؟ می‌گه با تحلیل این کلان داده‌های جدید و اثری که افراد در جستجوی گوگل و شبکه‌های اجتماعی و حتی مسیریاب‌ها از خودشون می‌ذارن ما می‌تونیم به درک درست و معتبرتری از رفتارهای اجتماعی و خواسته‌ها و جهت‌گیری‌های فکری‌شون روی مسائل متفاوت برسیم. ست استیونز نویسنده بهمون مسیر جدیدی رو برای فکر کردن نشون می‌ده و با تجزیه و تحلیل آگاهانه و البته کمی شوخ‌طبعی در لحنش کمک می‌کنه جاهای تازه‌ای توی ذهن‌مون برای فکر کردن به موضوعات مختلف روشن بشه.

کتاب همه دروغ می‌گویند سال ۲۰۱۷ کتاب سال اکونومیست شده و خیلی از منتقدین کنار کتاب فریکونومیکس می‌گذارنش و پیشنهاد می‌کنن اگر دنبال چگونه حقیقی و شفاف فکرکردن با اطلاعات امروز هستید این دو کتاب رو از دست ندید. خلاصه کتاب فریکونومیکس رو در اپیزود ۱۷ پادکست بی‌پلاس تعریف کردیم و کتابش هم به فارسی توسط نشر نی با عنوان اقتصاد ناهنجاری‌های پنهان اجتماعی منتشر شده.

 

نویسنده کیست؟

ست استیونز دیویدویتس نویسنده کتاب همه دروغ می‌گویند، اقتصاددان و کارشناس بیگ دیتا یا همان کلان داده است. در هاروارد و استفنورد فلسفه و اقتصاد خوانده، مدت‌ها در گوگل کارشناس کلان داده بوده و در نیویورک تایمز هم می‌نویسه. کتاب همه دروغ می‌گویند اولین کتاب نویسنده است و کلی هم معروفش کرده.

 

خرید کتاب همه دروغ می‌گویند

مثل باقی کتاب‌های بی‌پلاس لینک خرید کتاب همه دروغ می‌گویند هم در صفحه از کجا بخریم سایت هست. برای خرید آنلاین یا تلفنی کتاب از این لینک مستقیم وارد شوید.

 

واقعیت

خلاصه کتاب واقعیت چرا ما اینقدر جهان را تیره و تار می‌بینیم؟ کتاب واقعیت می‌گوید اوضاع دنیا به آن بدی بیشتر بخوانید

نارکونومیکس

خلاصه کتاب نارکونومیکس اطلاعات ما درباره‌ی کارتل‌های مواد مخدر معمولاً محدود است به چیزی که در اخبار یا فیلم و بیشتر بخوانید

در یک چشم به هم زدن

خلاصه کتاب در یک چشم به هم زدن کتاب در یک چشم به هم زدن، اندیشیدن بدون اندیشیدن از مالکوم بیشتر بخوانید

60 نظر
 1. یعنی شما بهترین هستید و به نظر من و چند تا از دوستانم صدای آقای علی بندری یکی از بهترین صداها برای روایت داستان و متن هست، خدا پشتیبان شما و خدا قوت، من همواره پشتیبان شما هستم.
  این قسمت به دلیل نزدیکی کار ما تولید بیگ دیتا فوق العاده مورد توجه من قرار گرفت
  رضا مسطور

  1. همه چی عالی؛ من خیلی لذت میبرم از اپیزودهای بی‌پلاس. فقط خوااااهش میکنم میشه موزیکش رو عوض کنید؟😭 اصلا به کاتنکس نمیخوره! برخلاف چنل بی که چقد موزیکش خوووبه.

 2. این خیلی خوب بود… فوق العاده بود ( هر چند که کماکان معتقدم کیفیت کانال بی رو نداره… البته احتمالا نظرم در آینده عوض بشه چون دارم با خودم کلنجار میرم تا به نتیجه برسم) . همیشه از عکس ها و مطالب مصنوعی شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا فیس بوک رنج میبردم ، دقیقا نمیدونستم چرا رنج میبرم … این مطلب خیلی زیبا و دقیق بود: شبکه های اجتماعی مملو از دروغ است اصلا مردم میان دروغ بگن ولی گوگل واقعیه!

 3. اینکه اسپانسر درید ومعرفی کنید خیلی خوبه اما این که اطلاعات دروغ راحب نصبش بدید بگید که هدیه داره اون زیاد خوب نیست صفحه بی پلاس تو مانا پی میاد کدهم میدهBPLUS5Kاما عملا کار نمیکنه و الکیهلطفا اینارو قبلش یه امتحانم بکنین خودتون ممنون

 4. واقعا آشنایی با چنل بی یکی از بهترین اتفاقهای زندگیم بوده و خوشحالم که به کارتون تنوع دادید. از ایده ی خلاصه کتاب خیلی لذت بردم.
  همیشه موفق باشید و ادامه بدید، ما هم تا جایی که بتونیم حتما پشتیبانی خواهیم کرد

 5. در دقیقه حدودا ۱۰ این پادکست یک مقایسه‌ای وجود داره بین توصیه مادربزرگ و نتایجی که از فیس‌بوک بدست آمده در زمینه تاثیر مثبت دوستان مشترک بر دوام رابطه زناشویی/پارتنرشیپ ،که بر اساس آمار فیس‌بوک توصیه مادربزرگ زیر سوال میره
  به نظرم اینجا یک اشتباهی رخ داده در مقایسه مفهوم “دوست مشترک “ مدنظر مادربزرگ و این مفهوم در فیس بوک

 6. سلام ممنون جناب اقای بندری عزیز بسیا از پاکت ها لذت بردم کار بدیع و تازه ای بود همین قبل از نوشتم این کمن همه مردم دروغ می گویند رو گوش می کردم سپاسگزار از زحماتی که می کشید.

 7. واقعا خسته نباشید. ممنونم
  اگر ممکن است از لیست blinkist کتاب woman food and god را در دستور کار قرار بدید لطفا

 8. با سلام به همه دوستانی که زحمت تهیه این پادکست را بر عهده دارند، بخصوص جناب آقای بندری و البته صدار بسیار خوب ایشان و….

  در یکی از اپیزودها به موضوع کلان داده ها اشاره شده بود و کار برد آن و مواردی از این قبیل، به نظرم اگر ممکن باشد یک اپیزود مشخص روی این موضوع با شد می تواند مورد استقبال زیادی قرار بگیرد.
  استفاده از داده ها و اشاره به موضوعاتی مانند رسوایی فیس بوک در انتشار داده های اعضاء و مواردی از این قبیل و نوع استفاده از کلان داده ها می تواند به عنوان یک موضوع مطرح باشد.

  خوب و خوش و سلامت باشید

 9. سلام
  شاید براتون جالب باشه که حتی من از این پادکست مفید و مثالهاش برای دوره مذاکره ام استفاده می کنم.
  خداقوت

 10. سلام و درود به همه دوستانی که در تهیه پادکست ها شریک هستند.
  دوست عزیز عزیزم آقای بندری، صدای شما بسیار زیباست. (مطالب نیز بی نظیر هستند).

 11. سلام، ممنون که برای زمانی که میذاریم اینقدر ارزش قائل هستید، حقیقتا انسانهای شریف، باسواد و قابل احترامی هستید، من بی نهایت از بی پلاس و چنل بی لذت می برم و عمیقا یاد می گیرم، اصلا نمیدونم چطور می شه ازتون اونطور که باید و شایسته ست تشکر کرد؟ آفرین به شما تیم خوب و خدا قوتتون، لطفا همینقدر خوب و با کیفیت بمونین .

 12. با سلام من تازه با سایت شما آشنا شدم و دو تا از پادکست‌هارو گوش کردم، عالین عالی علاوه بر محتوای کتاب اطلاعات جانبی و اصطلاحات انگلیسی هم میگید که فوق العادس. از همه دروغ میگویند بی نهایت لذت بردم. لطفاً ادامه بدید

 13. عالی
  به نطر من بهتره توضیح خیلی مختصری در حد یکی دو خط در مورد موضوع و محتوای پادکست قرار بدید تا قبل از دانلود بشه متوجه شد که آیا علاقه ای به گوش کردن موضوع هست یانه
  به ازای هر دانلود که نتیجه ای نداشته باشه و به اون دیتا گوش داده نشه زیان هایی به فرد و محیط وارد میشه
  از اطلاف زمان و هزینه فرد گرفته تا اتلاف آب مصرفی نهفته در هر بیت انتقال اطلاعات از طریق شبکه اینترنت
  هر بیت دانلود تاثیری در حد خودش ختی در گرمایش کره زمین داره از انرژی که در سرور ها مصرف میشه و گرمایی که به محیط دفع میشه
  خواهش میکنم این موضوع رو در نظر بگیرید همین پیشنهاد رو برای چنل بی هم دارم
  ممنون

 14. مثل همیشه جالب و شنیدنی. مخصوصا بخش مربوط به ارجحیت فرزند پسر به دختر که برای من شخصا جالب بود.
  صدای دلنشین شما هم آدم رو بیشتر و بیشتر ترغیب به شنیدن می کنه.
  تن صداتون من رو یاد علی مصفا می اندازه.
  نمیدونم کسی تابحال بهتون گفته یا نه! 😊
  از زحمات شما و تیم خوبتون نهایت تشکر رو دارم.

 15. سلام من به خاطر پروژهای کاری که دارم و فاصله محل پروژه و دفتر کارم چند وقتیه به ندرت ضبط ماشین رو واسه آهنگ گوش کردن روشن میکنم.
  همه اپیزودهای چنل بی رو گوش کردم و بی پلاس هم تازه شروع کردم.
  خدا قوت کارتون عالیه خیلی دوست دارم باهاتون همکاری کنم ولی بعید میدونم فرصت کنم ولی کلی انرژی مثبت واستون میفرستم.
  ولی چنل بی یه چیز دیگس خداییش. لذت میبرم از گوش کردن به اون. من عاشق خبرهای متفرقه هستم در اوقات فراغتم دقیقا چنل بی همینکارو میکنه.
  این پستم انرژی مثبت دادن بود. انتقاد باشه واسه بعد…
  فقط یه سوال من تازه بی پلاس گوش میکنم نمیدونم راهکاری هست واسه خرید کتابها تو داخل کشور. بعضیهاشون واقعا تحریک کنندن. به نظرم سرچ کنید
  و یه سیستم فروش برای کتابهایی که داخل تو کشور نیست جور کنید خوب میشه یا یه جوینت ونچر با یه مجموعه دیگه ایجاد کنید برای تامین کتابها مشتری
  خودشو خواهد داشت

 16. من عاشق بی پلاس و چنل بی هستم . صدای آقای بندری گرم و دانشین هست و ایشون هر شب مهمان خانه من و همسرم هستن و ما هر شب ساعتی رو با چنل بی میگذرونیم . مرسی از زحماتتون

 17. سلام وبسیارممنون از انتحاباهایً خوبتون
  چطور میشه این کتاب زو به اانگلیسی تهبه کرد؟
  ستاره بدخشان

 18. توی ماشین توی شرکت توی خونه صدای دلنشین شما همیشه درحال پخش هست.واژه ها ولغات خاص و زیبایی که استفاده می کنیدشکل عامیانه نداره ولی خیلی ساده وروان ادا میشه ومن خیلی هاشو دفعه دوم که اپیزود رو گوش میدم نوت بر میدارم ومینویسم. از اینکه سطح سواد و اطلاعات مارو با تلاش بی وقفتون بالا می برید تا پایان دنیا سپاس گذارم. کاش تا زنده هستم روایت زندگی وشخصیت زیبای شما رو بتونم گوش بدم که قطعا پر از انگیزه وایده میتونه برای خیلی هامون باشه. زیبایی قلب شمارو از سخاوت گفتارتون در کیفیت اپیزودها میشه به وضوح دید که همه اپیزودها رو به بهترین شکل در ذهن ما مجسم می کنید. دوستدار همیشگی شما هستم

 19. با سپاس.
  تک تک پادکست ها رو دارم گوش میکنم. و تنها رسانه ای که میدونم فقط حواسم به بی پلاس هست، همینجا توی وبسایت شماست. لطفا افراد رو تشویق کنید تو وبسایت بی پلاس پادکست ها رو گوش کنند.
  🌹😊

 20. با سلام و درود
  به جرات یکی از بهترین اتفاقهای زندگیم آشنایی با شما و پادکستهای بی نظیرتون بوده
  موفق و مانا باشید.

 21. سلام ضمن تشکر فراوان از شما و تیم بسیار حرفه ای تان که با کاری که انجام میدین دنیا رو جای بهتری برای زندگی میکنین.
  بنده پادکست همه دروغ می گویند رو گوش دادم و در انتها خلاصه ای از برداشت خودم از پادکست و البته نظر خودم رو در رابطه با کتاب نوشتم. دوست داشتم با شما عزیزان هم به اشتراک بزارم.
  سلام
  همه ما انسان ها نوعا وقتی سوالی داریم، وقتی به مشکلی برمی خوریم یا برای حل مسائل مربوط به شغل و کارهای شخصی و حتی زندگی مان، اولین کاری که می کنیم، مرور گر خود را باز می کنیم، آدرس http://www.google.com را سرچ می کنیم و سفره دلمان را برای گوگل باز می کنیم.
  نوعا اگر خطایی انجام مرتکب شده باشیم و به دنبال راه حل ترک خطا باشیم، مثلاً: رهایی از کشیدن سیگار- جبران کم کاری در شرکت یا محل کار- ترک دزدی و هزاران خطای دیگر، سعی می کنیم آن ها را بروز ندهیم و صادقانه رفتار نکنیم.
  معمولا در این موارد، هیچ کس را محرم اسرار خود نمی دانیم جز گوگل!
  ما نه تنها برای رفع خطاها و اشتباهاتمان سراغ گوگل می رویم و از آن کمک می خواهیم، حتی برای پیشرفت و رشد و ترقی خودمان هم به این ابزار دیجیتال اتکا می کنیم و برنامه رشد و ترقی خود را از آن می خواهیم.

  در اینجا خوب است کمی با مکانیسم گوگل یا شرکت های مشابه گوگل آشنا شویم و بدانیم، اطلاعاتی که شرکت گوگل و شرکت هایی که مشابه گوگل هستند از مردم جمع می کنند به چه دردی می خورد؟ چه چیز های جالب و مهمی در رابطه با عادت و رفتار و روحیه مردم نشان می دهد؟
  گوگل و تمام ابزارهای دیجیتال با تحلیل اطلاعات کلان داده ای که از مردم جمع می کنند، درک تقریبا درست و معتبری از رفتارهای اجتماعی، خواسته ها، جهت گیری های مردم به دست می آورند و با تحلیل و تجزیه آن ها می توانند راه حل بسیاری از موضوعات را روشن می کنند! البته همه این موارد بستگی به این دارد که انسان ها داده هایی که به گوگل داده باشند درست و بی نقص باشد. تصور کنید افراد برای حل مشکل زندگی زناشویی اطلاعات نادرستی را در گوگل بارگزاری کرده باشند! و زن و مردی به مشکل بخورند و منبع خود را این اطلاعات نادرست قرار دهند! چه فاجعه ای ممکن است در زندگی انسان ها به وجود بیاید!؟
  بنابراین به برنامه هایی مثل گوگل نمی توان ۱۰۰ در۱۰۰ اعتماد کنیم و تمام مسیر زندگی مان را بر داده های آن بچینیم. مخصوصا زمان هایی که برای حل موضوعی پای احتمالات نیز به میان می آید و راهکارهای متفاوتی برای حل یک موضوع وجود دارد.
  حال جای این سوال شدیدا خالی است که:
  خداوندی که اینقدر به ما انسان ها لطف دارد و لطف های فراوانش را در هیچ شرایطی از ما دریغ نمیکنه آیا به فکر منبعی برای ما بوده که بتوانیم به راحتی از نظر علمی به آن ها اعتماد کنیم و اتکا داشته باشیم و در هر شرایط و زمانی مراجعه کنیم و به پاسخ های ۱۰۰ درصد درست برسیم؟
  پروردگار مهربان ما از دریچه لطفش عنایت فرموده ما را از وجود راهنمایانی بهره مند کرده که در قله های دانش اند. هر کدام از این راهنمایان دلسوز و مهربان از چنان سطحی از دانش برخوردارند که نه تنها دانشمندان عصر خود بلکه در تمامی اعصار دوست و دشمن به جایگاه علمی ایشان معترف اند و در برابرشان زانوی ادب زده اند.
  مثلا: جرق جرداق حقوق دان و نویسنده ی مسیحی در ابراز شیفتگی خود به شخصیت حضرت علی ع اشاره می کند که بیش از ۲۰۰ بار نهج البلاغه را مطالعه کرده است.
  یا: مسیو ماربین -دانشمند و محقق آلمانی- درباره امام حسین(ع) در بخشی از سخنانش چنین است:
  “…ولی شهادت حسین(ع) از همه مهمتر و از روی دانش و بصیرت انجام گرفت و این شهادت و شهامت در تاریخ بشریت نظیر نداشته است.”
  و اکنون فرزند این بزرگ مردان روزگار، حضرت مهدی علیه السلام در میان ما زنده است. صدای ما را می شنود و به درخواست های ما پاسخ می دهد. ما می توانیم برای راهنمایی و مشورت خواستن از این بزرگوار سراغش برویم و در مسیر رشد و ترقی خودراهنمایی بگیریم.
  کافی است یک بار به اندازه گوگل به او اعتماد داشته باشیم و در کارهایمان از او مشورت و راهنمایی بخواهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×Close search
Search