فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت

چطوری یکی موفق می‌شه یکی نمی‌شه؟ اصلاً فرمولی برای موفقیت وجود داره؟

خلاصه کتاب فرمول قوانین جهانی موفقیت
توضیحات اپیزود باز کردن

فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت (The Formula)

چطوری یکی موفق می‌شه یکی نمی‌شه؟ اصلاً فرمولی برای موفقیت وجود داره؟  کتاب فرمول به همچین سوالایی جواب می‌ده.

نویسنده: آلبرت لزلو باراباشی

متن: عباس سیدین | روایت: علی بندری | تدوین: امید صدیق‌فر

کتاب‌های بی‌پلاس را از اینجا  بخرید.

پشتیبان بی‌پلاس شوید.

موزیک‌ها : حسین نجفی| Bisou

پادکست معرفی شده: پادکست آن

ثبت‌نام در اپلیکیشن خلاصه‌ی کتاب بلینکیست

عضویت در خبرنامه

خلاصه کتاب فرمول قوانین جهانی موفقیت (The Formula)

تعریف آدم‌ها از موفقیت یکسان نیست. ولی تقریبا همه دنبال موفقیت هستند. خیلی‌ها هم دوست دارند فرمول موفقیت را پیدا کنند و پاسخی داشته باشند برای این پرسش که چطور بعضی‌ها موفق می‌شوند. در کتاب فرمول باراباشی با نگاهی علمی رفته دنبال قوانین و فرمول موفقیت.

چرا کتاب فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت را پیشنهاد می‌کنیم؟

ما مثل باراباشی نویسنده‌ کتاب فرمول، دنبال این هستیم که بفهمیم آیا موفق شدن فرمول دارد؟ هیچ قانونی بر این جهان پر آشوب حاکم هست؟ موفقیت فقط به شانس و بخت و اقبال بستگی دارد یا اگر ما امروز موفق نیستیم تنها به این دلیل است که به قدر کافی استعداد یا پشتکار نداشتیم؟ چیزی که این کتاب را در زمینه‌ موفقیت متمایز می‌کند، دید علمی باراباشی است. آلبرت لزلو باراباشی با کمک علم شبکه و از بررسی تحقیق‌ها و مطالعات علمی به فرمول موفقیت رسیده. 

نویسنده کتاب فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت کیست؟

نویسنده‌‌ی کتاب فرمول، آقای آلبرت لازلو باراباشی (Albert-László Barabási) فیزیکدان و دانشمند علوم شبکه است. کار باراباشی پژوهش در شبکه‌های پیچیده است (Complex Network Research) و نظم پنهان در پشت سیستم‌های مختلف پیچیده را با استفاده از ابزارهای کمی علوم شبکه کشف می‌کند. به عنوان نمونه شبکه‌ی سلول‌های مغز انسان، ارتباطات شبکه‌های پروتئینی در غذاها، توپولوژی شبکه‌ی جهانی اینترنت و هر شبکه‌ی پیچیده‌ی دیگر. وجه اشتراک تمام این شبکه‌ها این است که وقتی با ابزارهای علمی و ریاضی شبکه‌های ارتباطی مختلف را مدل‌سازی و تحلیل می‌کنیم می‌بینیم قوانینی در آن‌ها وجود دارد. کتاب فرمول نتیجه‌ی فعالیت‌های علمی باراباشی و همکارانش برای توضیح مفهوم موفقیت است.

 

خرید کتاب فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت

کتاب فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت را نشر نوین سال ۹۸ منتشر کرد. اگر کتاب براتون جالب بود، می‌تونین لینک‌های خرید کتاب رو توی صفحه از کجا بخریم ببینین.

بیشتر کنجکاوی کنیم
چرا بعضی ها موفق نمی شوند
چرا بعضی‌ها موفق نمی‌شوند؟

کتاب فرمول چی میگه؟ اگر موفقیت برای شما مهمه و می‌خواین بدونین چرا بعضی‌ها موفق می‌شن یا چرا با این بیشتر بخوانید

فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت کتاب زرد یا بنفش؟
فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت کتاب زرد یا بنفش؟

کتاب فرمول قوانین جهانی موفقیت در اولین نگاه دارد حرف بیش از حد بزرگی می‌زند. من هم قبل از بررسی بیشتر بخوانید

چرا کتاب توسعه فردی می‌خوانم
چرا کتاب توسعه‌ فردی می‌خوانم و کتاب موفقیت نمی‌خوانم؟

گاهی دوستانم از من می‌پرسند که چرا کتاب‌های توسعه‌ فردی می‌خوانی؟ چرا سراغ کتاب موفقیت میروی و وقتت را برای بیشتر بخوانید

لینک‌های خرید

پشتیبانی از بی‌پلاس کمک کنید ما بیشتر و بهتر پادکست درست کنیم

50 نظر برای “فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت

 1. متن کامل اپیزود قابل دانلود نیست. لطفا این مسئله را رفع نمایید.

  1. جیگر ها کتاب طرز معرفی کنید
   طرز فکر؛ روانشناسی نوین موفقیت
   دوستتون دارم
   یا علی

 2. سلام خسته نباشید..با تشکر از زحمتتون
  یه پیشنهاد دارم اونم اینکه مقدمه کتاب ها رو خیلییی طولانی توضیح میدین تو فصل دوم، نیازی به این معرفی طولانی نیست، مخاطبی که پادکست رو گوش میده، طبیعتا به حسن انتخاب شما واقف هست و خودش هم تمایل داره زودتر ببینه توی کتاب چه خبره، اینکه در مورد چی هست و چرا نوشته شده و ….جزو اولویت ها نیست
  با سپاس

  1. بیش از یک‌سوم این پادکست مقدمه بود، و هی هی هی تکرار!! این ضعیف می‌کنه کار رو.

  2. به نظر من نیازه توضیح مقدمه و عالی بود برای درک کامل مطلب. دوستانی که میگن زیاد بود توضیحات شاید از سطح آگاهیه بالاتری نسبت به افراد معمولیه جامعه برخوردار باشند و باید توجه کنن که این پادکست شنوندگانش از قشرهای مختلف جامعه هستند

 3. کارتون یک تحول بزرگ و سازنده است در تشویق به مطالعه و بالابردن شعور و فرهنگ. کمک بزرگی می کنید در این دنیای گوناگونی که بسرعت در حال تغییر. بسیار خوب بیان می کنید. greatest narrator ever

 4. تنها کتابی بود که دوست نداشتم در تمام کارهای که منتشر کردید … اسمش بهتر بود میذاشت فرمول محبوب شدن یا چگونه مورد تایید دیگران قرار بگیریم … با اینکه کتاب رو نخوندم فکر کردم نظرات غیر موافق هم برای شما، با طرز فکری که دارید شنیدنی باشه، فکر میکنم این نویسنده هم از مفهوم چند وجهی و ناواضح موفقیت برای اهداف اقتصادی و فروش کتاب استفاده کرده البته کاملا با کتابهای به قول شما دو زاری موجود متفاوت بود، ولی حس میکردم مثل یک تردست ماهر چیزی رو داره به جای چیز دیگه بهم نشان میده … به نظر وقاحت باشه و خنده دار ولی بعد از این مدت که با شما گذروند و به صدای اقای بندری عادت کردم یک جور حس این پادکست من هست دارم، مثل وقتی تنها یک طرفدار ساده برای یک تیم فوتبالی ولی به خودت اجازه میدی حتی راجب ترکیب تیم و تعویضها اظهار نظری کنی …
  خوش و خرم باشید

 5. سلام
  آیا از بین لینکهای خرید (فارسی ) امکان ارسال نسخه کاغذی کتاب را به خارج از کشور دارند؟

 6. چرا نمیشه تکی تکی خرید؟ خب من میخواستم ۱۵ هزارتومن پشتیبانی کنم نمیتونم الان ۵۰ تومن بزنم این قابلیت چرا نیست؟؟؟؟؟

 7. به نظر م این‌کتاب بیشتر در مورد عوامل موثر در مشهور شدن بود تا موفقیت؛در مورد ارزش های اخلاقی و انسانی موثر در موفقیت و همینطور احساس درونی موفقیت (که به نظرم مهم تر از موفقیت بیرونی هست )صحبتی در میان نیست.

  1. ???????????? درود بر جناب جلایی پور عزیز و جناب علی دربندی از پاد کست های خوب شما بویژه پادکست بالا ???????????????? بسیار تشکر می کنم . من برای معرفی و فروش کتاب مثنوی مونس که تالیف کرده ام نیاز به کمک برای یافتن شبکه و رونق کار و شبکه دارم. اگر می توانید در این زمینه مساعدت کنید لطفا” اطلاع بدهید جند عکس از کتاب را برایتان ارسال می کنم. سعید مهدوی ????????????

 8. سلام
  بنظرم سوال اساسی اینه که چطور میشه تعریفی که از موفقیت شده رو رو پایدار تر کرد و یا در طول زمان بیشتر ادامه داشته باشه؟
  اگه بخواییم نگاه به نظر جامعه بکنیم خیلی ادامه پیدا نمیکنه چون نظر جامعه در طول زمان داره تغییر پیدا میکنه (یه نگاه در طول تاریخ بندازیم خیلی پر واضحه). با این حساب این نوع موفقیت خیلی جالب به نظر نمیرسه.
  اما یه چیزایی هست که وقتی در یک شبکه اجتماعی نگاه کنیم در طول زمان اصلا تغییری نداره. مثلا عدالت اقتصادی ، دروغ نگفتن و خیلی چیزای دیگه.
  شاید توی یه بازه زمانی ما محبوب نشیم اما بعد از مثلا صد سال می بینیم حرف از ما زده میشه. اگه به مباحثی که توی خط بالا گفته شد پرداخته بشه قضیه خیلی میتونه متفاوت باشه.

 9. باسلام
  از اطلاعاتی که در اختیار میگذارید به همراه قدرت بیانتون بسیار سپاسگزارم
  در این کتاب بیشتر موفقیت تایید شدن توسط دیگران است یعنی سعی کنیم ببینیم دیگران چی خوششون میاد و ما هم همین طور باشیم . در سازمانها افرادی که رابطه قوی با مدیر برقرار میکنند بدون در نظر گرفتن درست و غلط بودن کارشان برنده خواهند بود و به جایگاه ویژه ای میرسند .
  البته این موضوع در مشتری مداری میتواند کمک کننده باشد

 10. اینکه کتاب های خوب این شکلی رو انتخاب می کنید خیلی ارزشمند هستش
  خیلی به درد آدم میخوره محتواش

 11. چرا اپیزود جدید رو منتشر نمیکنید!!؟؟؟

  مگه هر یک چهارشنبه در میان نیست؟ از صبح دارم ریفرش میکنم!

 12. سلام اقای بندری … ممنون از پادکستتون … من به این کتاب علاقه مند شدم و می خوام متن انگلیسیشو بخونم (برای تمرین زبان )! تو امازون پیداش کردم ولی می خواستم ببینم متن انگیسی این کتاب رو میشه از سایت شما بخرم ؟

 13. سلام
  ممنون از خلاصه هاي عالي تون . هم كتاب ها خوبند هم نوع گفتن شما اقاي علي بندري چقدر خوب تعريف ميكنيد واقعا.
  همه چيز عالي
  خيلييي ممنون ازتون
  من براي تشكر ازتون علاوه بر خريد ، فقط ميتونم معرفي تون كنم به دوستام و اينكه لينك سايتتون رو در سايتمون قرار دادم.
  خلاصه خيلي كارتون به دلم نشست خيلي ،‌طوري كه دوست دارم بشينم همه خلاصه ها را يكجا گوش كنم.
  دمتون گرم
  تنتون سالم

 14. براي خريد يه گزينه 20% تخفيف داريدا
  كار نميكنه كه
  چطور خريد كنيم كه تخفيف شاملمون بشه؟

 15. جناب دربندی بزرگوار بسیار لذت بردم و مفید بود برام از شما و همکاران گرامیتون سپاسگزارم موفق و سربلند باشید.

 16. بسیار بسیار سپاسگذارم از انتخاب شایسته و متفاوت تون در این پادکست.
  بهترین ها براتون آرزو دارم در مسیر موفقیت

 17. سلام ممنونم از تیم حرفه ای شما بابت پادکست های جذابتون. از شنوندگان همیشگی شما هستم، بی انصافی است که آن همه تشکر را دریغ کردم و حالا برای نقد آمده ام اما به حسن نیتم دلخوش هستم و ارتقاء کیفیت کارتون.
  این اولین پادکست شماست که از نظر محتوا برایم جالب نبود. انتظار داشتم طبق توضیح اولیه متفاوت از کلیشه های زرد موفقیت باشد ولی.. تنها محور بحث معروفیت و محبوبیت بود. قطعا من سراغ این کتاب نخواهم رفت. آن هم در دنیای غریب امروز که از معروف و محبوب‌ها اگر نگوییم بیزار حد اقل دوری می‌جوییم. البته که هدف کتاب بزرگان واقعی بودند ولی برداشت من از متن حتی تقلیل جایگاه ایشان بود به همان مفاهیم زرد. خواهشم از شما پرداختن به این موضوع و به چالش کشیدنش هست.
  ارادتمندم

 18. خیلی جالبه من چندین جای این اپیزود که از مدیا به عنوان راهی برای فهمیدن موفقیت ها استفاده شده صحبت میکنه یاد کتاب همه دروغ میگویند افتادم .

 19. سلام .
  من دو کتاب مهره حیاتی و فرمول رو خوندم
  من یه تجربه ای دارم خواستم با شما در میان بزارم.
  من در حین مطالعه کتاب و پس از پایان کتاب دوباره پادکست رو گوش دادم . خیلی برام مفید بود.
  به نظرم شنیدن پادکست همراه با مطالعه کتاب خیلی می تونه تو انتقال مفاهیم کتاب مفید باشه.
  حتی بعد از پایان کتاب می تونه مروری باشه برای کتاب.
  شاد باشین.

 20. سلام . ضمن تشکر از زحمات شما عزیزان . لطفا pdf اپیزودها را هم در بخش فروش قرار دهید تا دوستان بیشتری از زحماتتان بهره ببرند . با تشکر و سپاس

 21. در کل بی نظیرید .
  از دوستی که شمارو به من معرفی کرد با خرید هدیه ای تشکر کردم .
  در خصوص تحقیقاتم در حوزه روانشناسی برا کارگاه و دوره هایی که بر گزار میکنم احتیاج به زمان بیشتر و مطالعه عمیق تر و بیشتر دارم ، این شد که پادکستهای شما از کتابهای پر بار کمک ویژه ای به من داشت تا مطلبی را که سرچ میکنم در کتابها را بهتر و با از دست دادن زمان کمتر ، تمرکز بیشتر دنبال کنم و مخصوصاً : ۱ کتاب اشتباه نخرم ۲.کتاب مفید خوب با پادکستهاتون بهم معرفی میشه و باهاشون آشنا میشم .

 22. در شمن من دانشجوی ارشد بالینی در دانشگاه تهران هستم و از شاگردان دوره های دکتر نیما قربانی . خوشحال میشم اگر هر کمکی از دستم برای بی پلاست بر می آید مشارکت کنم و زمانی از هفته خودم رو برای کمک رایگان به بی پلاست اختصاص بدم .
  ممنونم

 23. سلام. از کار با ارزشی که انجام می دهید سپاسگذارم.
  1- با آنکه برای دانلود پادکست دکمه ای قرار داده شده اما عملا امکان دانلود وجود ندارد. و این دکمه غیر فعال است.
  2- خواهشمند است متنی که آقای بندری از روی آن خلاصه کتاب را می گوید را د رسایت بگذارید.
  3- دسترسی به اینترنت همه جا برای من فراهم نیست و من مجبورم همه چیز را دانلود کنم و بعدا بشنوم.

  1. اگر از اپلیکیش‌های پادگیر استفاده کنی می‌تونی فایل‌ها را دانلود کنی و آفلاین گوش کنی

 24. عالی بود این خلاصه ، من کتاب فرمول رو خونده بودم و این خلاصه بهم کمک کرد جمع بندی بهتری از کتاب داشته باشم.کاش در مورد آخرین بخش کتاب که درباره انیشتین بود هم اشاره ی کوتاهی میداشتید.اون قسمت هم برای خود من جالب بود و به نظرم مثال خوبی برای اشاره موفقیت به نظر آقای گلدول هم میشد.
  “در زمان مناسب در مکان مناسب حضور داشتن”

 25. سلام، توی این صفحه اسکرول کردن مشکل داره و خوب انجام نمیشه

  1. نظرم رو پس میگیرم! به خاطر مشکل لود مرورگرم بود که اسکرول نمیشد!

   چرا لینک گودریدز بعضی کتابها مثل همین کتاب نیستش؟؟

 26. ممنون از تلاشتون و توضیحات خوبتون. همچنین ممنون که همیشه اشاره می کنید که این خلاصه جایگزین کتاب نیست. به نظرم اگه کسی از موضوع و مفهوم این کتاب خوششون اومده باید حتما کتاب رو بخونه چون کتابی که خوندنش چند ساعت طول میکشه رو نمیشه تو 1 ساعت گنجوند. باز هم متشکرم نظراتتون هم در این باره بسیار جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *