skip to Main Content
پیشنهاد پادکست‌ معرفی کتاب (قسمت اول)

پیشنهاد پادکست‌ معرفی کتاب (قسمت اول)

این روزها اگر در جستجوی پادکست معرفی کتاب باشید، تعداد گزینه‌هایی که احتمالا نظرتون رو جلب کنه چندان کم نیست. البته هنوز هم حرف‌ها، ژانرها و سلیقه‌های خیلی متنوعی در دنیای کتاب‌ها هست که محتوای فارسی توش کمرنگه. اما همون‌طور که در مقایسه با سال‌های قبل الان گزینه‌هامون برای انتخاب و شنیدن بیشتره، به مرور در ماه‌های پیش رو هم پادکسترها میان و از کتاب بیشتر حرف می‌زنن. ما که امیدواریم و دست خودمون هم در کاره، شما هم امیدوار باشید و اگر دوست دارید دست به کار بشید یا از تولیدکنندگان محتوا مثل همیشه حمایت کنید. چه جوری؟ به بقیه معرفی کنید.

نویسنده: گیتی عاصمی

این پست وبلاگ بی‌پلاس توی دو قسمت منتشر میشه و هر قسمتش چندتا پادکست معرفی کتاب و یکی دو تا هم پادکست خلاصه کتاب رو می‌ببینیم، اگر خوش‌تون اومد در اپ‌های پادگیر سابسکرایب و دنبال کنید، اپیزودهای جدیدشون رو بشنوید و شما هم با بقیه به اشتراک بگذارید. اگر پادکست کتاب دیگری هم شما می‌شناسید که توی این دو لیست نیست، در کامنت بهمون بگید. 

 

پیشنهاد پادکست معجون

پادکست معجون:

دوست دارید تاریخ رو از لابه‌لای کتاب‌ها بشنوید؟ پادکست معجون یک انتخاب خوش‌خوراک برای شماست. مسعود فهیمی و نوید حقوقی سازندگان پادکست هستند. منبع هر اپیزود یک یا بعضی وقت‌ها چند تا کتابه و دعوتی هم هست به خووندن‌شون. این تاریخ هم که ازش حرف می‌زنیم الزاما رویداد یا یک اتفاق تاریخی خاص نیست، گاهی هم انتخاب‌شون حرف زدن از کتابی مثل “توهم رشد” نوشته‌ی دیوید پیلینگ اقتصاددانه که تغییرات اقتصاد رو در طول تاریخ بررسی می‌کنه.

 

 

پیشنهاد پادکست نی خوانپادکست نی‌خوان:

پادکست نی خوان، پادکست معرفی کتاب‌های نشر نی که دو سه ماهی هست شروع به کار کرده و هر هفته یک اپیزود جدید منتشر می‌کنه. کمتر کتاب‌بازی هست که نشر نی رو نشناسه. نشر نی ناشر کتاب‌های خوب و شاخصی از سال‌ها پیش بوده. هم کتاب‌خوون‌های قدیمی‌تر می‌شناسنش و هم جوون‌ترها از کتاب‌ها و کارهاش بی‌خبر نیستن. ما هم در پادکست بی‌پلاس تا امروز خلاصه‌ی سه تا از کتاب‌های نشر نی رو تعریف کردیم: خلاصه کتاب فریکونومیکس، خلاصه کتاب بازآفرینی بازار و خلاصه کتاب ایران، جامعه کوتاه مدت.

 

 

پیشنهاد پادکست رادیو نو

پادکست رادیو نو:

پادکست رادیو نو کاری از نشر نو تابستان همین امسال یعنی سال ۹۹ شروع کرده و تا حالا اپیزودهایی با موضوعات تاریخ، ادبیات و هنر منتشر کرده؛ یعنی اگر طرفدار پادکست تاریخی یا پادکست هنری هم هستید باز خوبه که رادیو نو  رو در اپ‌های پادکست و یا رسانه‌های دیگر نشر نو جستجو کنید. در هر اپیزود آزاد عندلیبی چند تا کتاب معرفی می‌کنه که تقریبا در حال و هوای همون ماجراییه که شنیدیم. پیشنهاد می‌کنم اپیزود شمشیر در پرندگان رو بشنوید؛ در مورد چیه؟ کفتربازی.

 

پیشنهاد پادکست نوآنس

پادکست نوآنس:

پادکست خلاصه کتاب نوآنس یکی از پادکست‌های مرتب و منظم معرفی کتابه که هر فصل کتاب‌های یک دسته و موضوع رو خلاصه و معرفی می‌کنه. فصل اول پادکست نوآنس مربوط به کتاب‌های توسعه فردی بود که اتفاقا کتاب‌های پرطرفداری مثل کتاب صبح جادویی یا کتاب هنر ظریف بی‌خیالی هم مرور و معرفی شد؛ فصل دوم مربوط به کتاب‌های فلسفی و فصل سوم کتاب‌هایی مرتبط با کسب‌وکار. الان یعنی زمستان ۱۳۹۹ هم در فصل چهارم، یک هفته در میان نوانس با معرفی و خلاصه کتاب‌های روانشناسی داره منتشر می‌شه.

 

پیشنهاد پادکست گالینگور

پادکست گالینگور:

اگر از اون دست آدم‌هایی هستید که قلب‌تون برای ادبیات می‌تپه و سفر کردن لابه‌لای قصه‌ها و کلمات یکی از لذت‌های بزرگ زندگی شماست، به احتمال بسیار زیاد پادکست گالینگور رو دوست خواهید داشت. در هر اپیزود، کتابی رو معرفی می‌کنن که اغلب اوقات خیلی هم معروف و پرسروصدا نیست، برش‌هایی از اون کتاب رو می‌شنویم، یکی دو تا نقد بهش و نظراتی هم در مورد ترجمه. پادکست گالینگور وبلاگ خواندنی و فعالی هم داره و در شبکه‌های اجتماعی پادکست هم محتواهای تازه‌ای از دنیای ادبیات منتشر می‌کنن.

 

قسمت دوم این پست درباره پیشنهاد پادکست‌های فارسی رو از دست ندین.

جنون گل لاله حباب هایی که می‌ترکند
قصه حباب‌هایی که می‌ترکند

حتما شنیدین که می‌گن افزایش قیمت سکه و ارز حبابه، با معرفی بیت‌کوین هم گروهی گفتند که رشد قیمتش یک بیشتر بخوانید

دنیا کارتون نیست آقای ریفکین
دنیا کارتون نیست آقای ریفکین! (قسمت دوم)

جرمی ریفکین در کتاب «هزینه نهایی صفر» که خلاصه‌اش را در اپیزود ۵۳ بی‌پلاس تعریف کردیم ایده‌هایی در مورد تغییر بیشتر بخوانید

دنیا کارتون نیست آقای ریفکین
دنیا کارتون نیست آقای ریفکین! (قسمت اول)

جرمی ریفکین در کتاب «هزینه نهایی صفر» که خلاصه‌اش را در اپیزود ۵۳ پادکست بی‌پلاس شنیدیم ایده‌هایی در مورد تغییر بیشتر بخوانید

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×Close search
Search