معرفی پادکست فارسی درباره کتاب و خلاصه کتاب- قسمت سوم

این قسمت سوم از سری پست‌های معرفی پادکست‌های فارسی درباره کتاب و خلاصه کتابه

معرفی پادکست درباره کتاب

در قسمت سوم از پیشنهاد پادکست‌ کتاب رفتیم سراغ پنج تا پادکست فارسی دیگه که هر کدوم با نگاه و اجرای مخصوص به خودشون شنیدنی و کنجکاوی برانگیز هستند. پیشنهاد می‌کنم معرفی‌شون رو بخونید، نگاهی به لیست اپیزودهای منتشر شده بیاندازید و اگر دوست داشتید در اپ‌های پادگیر دنبال‌شون کنید.

نویسنده: گیتی عاصمی

بیشتر شدن پادکست‌های فارسی کتاب از اتفاقات خوبیه که در پادکست فارسی داره جلو می‌ره. شما هم اگر پیشنهادی دارید که ما این‌جا بهش اشاره‌ای نکردیم حتما در کامنت بنویسید.

قسمت اول پیشنهاد پادکست فارسی کتاب

قسمت دوم پیشنهاد پادکست فارسی کتاب

قسمت چهارم پیشنهاد پادکست فارسی کتاب

 

پادکست بوکتاب

بوکتاب اون جوری که خود پادکستر سمانه بهرامی توضیح داده پادکست فارسی خلاصه کتاب‌های برگزیده است. سمانه در هر اپیزود خلاصه و مغز یه کتاب رو خیلی جمع و جور واسه‌مون تعریف می‌کنه، به جان کلام نویسنده پایبنده و همون جوریه که انتظار داری در بیست تا سی دقیقه یک نفر بهت بگه توی این کتابی که داریم ازش حرف می‌زنیم دقیقا چه خبره؟ پادکست بوکتاب هم مثل بیشتر پادکست‌های خلاصه کتاب جایگزین کتاب‌خوندن نیست و دعوتیه برای این‌که اگر از حرف کتاب خوش‌مون اومد بریم سراغ کامل خوندن و بیشتر فهمیدنش.

 

پادکست پرسه

پادکست پرسه از عباس سیدین یکی از بهترین پیشنهادها برای کساییه که دوست دارن توی هر موضوعی یک شیرجه‌ی عمیق بزنن. عباس در پادکست پرسه با کنجکاوی و گشت و گذار در دنیای کتاب‌ها نه تنها ما رو با موضوعات مختلف، سوال‌ها و جواب‌های متنوع همراه می‌کنه بلکه یه جورهایی بهمون نشون می‌ده چه جوری به کتاب‌ها نگاه کنیم؟ چه حرفی رو ازشون بپذیریم؟ به چی شک و بیشتر کنجکاوی کنیم؟

الان پادکست پرسه یک سالی هست که منتشر می‌شه و عباس سیدین با لحن صمیمیش تا حالا از شش کتاب واسه‌مون عمیق و پر از  جزئیات صحبت کرده. اگر خواستید پرسه‌زدن رو شروع کنید پیشنهاد من همون پرونده اول درباره جردن پیترسونه که توش نگاهی داره به کتاب ۱۲ قانون زندگی پیترسون و عباس در سه اپیزود مفصل حسابش رو رسیده.

 

پادکست کتاب کست

اگر خلاصه کتاب‌ و شنیدن درباره کتاب‌ها تنها چیزی نیست که دنبالش هستید و دوست دارید از اول تا انتهای یک کتاب رو در پادکست بشنوید، پادکست کتاب کست برای شماست. در هر فصل این پادکست فارسی در چند اپیزود یک کتاب به طور کامل خونده می‌شه. تنوع موضوعی کتاب‌ها هم زیاده؛ از قلعه حیوانات و بیست هزار فرسنگ زیر دریا تا انسان خردمند و عقاید یک دلقک.

پادکست کتاب کست هر روز با اپیزودهای یک ساعت تا یک ساعت و نیم به صورت سریالی منتشر می‌شه و برای طرفدارهای کتاب‌ صوتی هم می‌تونه گزینه‌ی شنیدنی و جالبی باشه.

 

پادکست خوره کتاب

شاید یکی از متنوع‌ترین پادکست‌هایی که تا حالا در این سه یادداشت معرفی کردیم همین پادکست فارسی خوره کتاب باشه. شیما و هاتف سازندگان پادکست چهار تا مسیر اصلی برای خوره کتاب تعریف کردن: بازخوانی قسمت‌های جذاب از کتاب‌های مختلف، داستان زندگی نویسنده‌های مشهور، گفتگو با اهالی بازار کتاب و خوندن کتاب‌های تازه‌ای که خودشون ترجمه کردن.

از من می‌شنوید یک سر به لیست اپیزودهایی که تا حالا منتشر کردن بزنید و اگر با سلیقه‌ی شما جوره سابسکرایب کنید چون چیزهایی بیشتر از این هم ـتقریبا هر چیزی در مورد کتاب ـ در پادکست خوره کتاب می‌شنوید.

 

کتاب باز

شاید کمتر کتاب‌دوستی باشه که حداقل یک اپیزود از برنامه‌ی تلویزیونی کتاب‌باز سروش صحت رو این چند سال ندیده یا دست کم اسمش رو نشنیده باشه؛ منتها فکر کردیم بهتره در لیست پادکست‌های کتاب ما هم باشه.

پادکست کتاب‌باز نسخه‌ی پادکستی همون برنامه‌ی تلویزیونه که بیشتر وقت‌ها سروش صحت داره با مهمانان برنامه در مورد کتاب‌های تاثیرگذار زندگی‌شون یا ژانرهای مختلف صحبت می‌کنه. کتاب‌باز پر از پیشنهادات کتاب داستانی و غیرداستانیه و همون طور که از اسمش پیداست برای هر کتاب‌بازی احتمالا یک پیشنهاد جذاب داره.

اگر تازه خواستید سراغ کتاب‌باز برید، پیشنهاد من اینه با اپیزود گفتگوی احسان عبدی‌پور و حسین تقوی شروع کنید. حسین تقوی کلکسیونر کتابه و این‌جا از دنیای کلکسیون‌داری به خصوص در مورد محصولات فرهنگی بیشتر می‌شنویم. 

بیشتر کنجکاوی کنیم
پیشنهاد پادکست فارسی درباره کتاب
معرفی پادکست‌ فارسی کتاب و خلاصه کتاب (قسمت اول)

این روزها اگر در جستجوی پادکست فارسی معرفی کتاب باشید، تعداد گزینه‌هایی که احتمالا نظرتون رو جلب کنه چندان کم بیشتر بخوانید

پیشنهاد پادکست درباره کتاب
معرفی پادکست‌ فارسی درباره کتاب و خلاصه کتاب – قسمت دوم

در قسمت اول این پست، با شش تا از پادکست‌های فارسی آشنا شدیم که کتاب معرفی می‌کنن و یا خلاصه‌ بیشتر بخوانید

چرا خلاصه کتاب می خوانیم
چرا خلاصه کتاب می‌خوانیم؟

احتمالا چند دلیل خوب دارید برای این که ثابت کنید خلاصه کتاب آنقدر نکات منفی دارد که اصلا نباید به بیشتر بخوانید

2 نظر برای “معرفی پادکست فارسی درباره کتاب و خلاصه کتاب- قسمت سوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *