معرفی چند پادکست پرطرفدار کتاب به زبان انگلیسی

چهار پادکست شنیدنی انگلیسی درباره کتاب‌ها

معرفی پادکست انگلیسی درباره کتاب

اگر اهل شنیدن پادکست‌های انگلیسی باشیم چیزی که خیلی به چشم‌مون میاد تنوع موضوعی محتواست. مثلا درباره کتاب می‌شه از درهای مختلفی وارد شد و پادکست و بلاگ و ویدیو پیدا کرد. ما قبلا در وبلاگ بی‌پلاس سه تا معرفی پادکست فارسی کتاب داشتیم: قسمت اول پیشنهاد پادکست کتاب و قسمت دوم پیشنهاد پادکست کتاب و قسمت سوم معرفی پادکست درباره کتاب احتمالا باز هم داشته باشیم و پادکست جدید فارسی در مورد کتاب معرفی کنیم. در این مطلب هم سعی کردیم با همون زاویه بدون دسته‌بندی ریزتر چند تا پادکستی رو معرفی کنیم که از کتاب و در مورد کتاب حرف می‌زنن، البته به انگلیسی.

نویسنده: گیتی عاصمی

پادکست Penguin

پادکست معرفی کتاب پنگوئن

بیشتر کتابخوان‌ها انتشارات پنگوئن رو می‌شناسن. یک موسسه نشر کتاب انگلیسی که بیشتر از 80 ساله داره کتاب تولید و پخش می‌کنه. در پادکست پنگوئن هم همیشه حرف از کتاب‌ها و نویسنده‌هاست. یک پادکست گفتگومحوره هم با نویسنده در مورد کتاب‌هاش یا یک کتاب مشخصش حرف می‌زنه هم می‌ره سراغ چیزها و گاهی لحظاتی که منبع الهام نویسنده بوده. در توضیح پادکست پنگوئن نوشته شده که می‌خواد بفهمه نویسنده‌ها چه جوری این کتاب‌ها رو می‌نویسن و ایده‌هاشون از کجا میاد. یه خوبی پادکست پنگوئن برای ما فارسی زبان‌ها اینه که خیلی نام آشنا داره: جوجو مویز، سلمان رشدی، پل مک کارتنی و همین مالکوم گلدول که ما هم در بی‌پلاس خلاصه کتاب‌های نقطه عطف، استثنایی‌ها و در یک چشم به هم زدن رو ازش شنیدیم.

 

 پادکست AudioShelf

audioshelf پادکست درباره کتابدو تا خوره‌ی کتاب بریتنی و برد هر هفته در هر اپیزود از دنیای کتاب‌های حرف می‌زنن: خبرها و اتفاقات و رویدادها، کتاب‌های جدید، در مورد نویسنده‌ها و خیلی وقت‌ها هم میزبان نویسنده یا یکی از اهالی دنیای کتاب هستن. پادکست انگلیسی AudioShelf خیلی اپیزوهای بلندی نداره اما اگر قراره اخبار و اطلاعات به‌روز و حتی دست اول دنیای کتاب رو دنبال کنیم پادکست پرانرژی و خوبیه. هر دو میزبان پادکست بریتنی و برد اگر از کتابی خوش‌شون بیاد یه جوری با هیجان ازش حرف می‌زنن که تقریبا همیشه آدم دست به جستجو می‌شه بیشتر در مورد کتاب و نویسنده‌ و محتواش بدونه.

 

 

پادکست By the Book

پادکست درباره کتاب by the bookاگر طرفدار موضوعات توسعه‌ی فردی و خودیاری هستید و بلدید چه جوری ازشون کمک بگیرید این پادکست می‌تونه جذاب باشه. پادکست By the Book هم دو تا میزبان خانم داره که در هر اپیزود یکی از کتاب‌های این دسته موضوعات رو برمی‌دارن و خلاصه و مغزش رو برای ما تعریف می‌کنن، سوال مرکزی رو که کتاب سعی داره بهش پاسخ بده به بحث می‌گذارن و نظرات خودشون رو هم به عنوان خواننده می‌گن. شبیه به گفتگوهای گروه‌های کتابخوانیه با این تفاوت که ما فقط شنونده هستیم. برای من این دسته موضوعات گاهی اون قدری جذاب هست که فقط همون خلاصه و سرخطش رو هم داشته باشم می‌تونم بیشتر کنجکاوی کنم و چیز یاد بگیرم. شاید شما هم اگر با این دید بشنوید شنیدن این پادکست رو دوست داشته باشید.

 

پادکست Read Learn Live

معرفی پادکست read learn liveمیزبان پادکست جان مناستر که خودش رو عاشق ادبیات معرفی می‌کنه در هر اپیزود می‌ره سراغ یک کتاب داستانی یا غیرداستانی، با نویسنده گفتگو می‌کنه و سعی می‌کنه شیرجه‌ی عمیقی بزنه و پاسخ این سوالات رو واسه‌مون تعریف کنه: چرا این کتاب نوشته شده؟ که چه حرفی رو بزنه و چه مشکلی رو حل کنه؟ و در حین این گفتگوها می‌بینیم که دنیا داره بزرگ‌تر از قصه و حرف اون کتاب تصویر می‌شه. خودش می‌گه در پادکست کتاب Read Learn Live می‌خوایم دنیاهای متفاوت آدم‌های مختلف رو بشناسیم اما دوباره برگردیم سر جامون و عاشق ادبیات باشیم. من این اپیزودش رو شنیدم و خوشم اومد: چگونه هورمون‌ها تقریبا همه چیز ما را کنترل می‌کنند؟

 

بیشتر کنجکاوی کنیم
پیشنهاد پادکست درباره کتاب
معرفی پادکست‌ فارسی درباره کتاب و خلاصه کتاب – قسمت دوم

در قسمت اول این پست، با شش تا از پادکست‌های فارسی آشنا شدیم که کتاب معرفی می‌کنن و یا خلاصه‌ بیشتر بخوانید

معرفی پادکست درباره کتاب
معرفی پادکست فارسی درباره کتاب و خلاصه کتاب- قسمت سوم

در قسمت سوم از پیشنهاد پادکست‌ کتاب رفتیم سراغ پنج تا پادکست فارسی دیگه که هر کدوم با نگاه و بیشتر بخوانید

پیشنهاد پادکست فارسی درباره کتاب
معرفی پادکست‌ فارسی کتاب و خلاصه کتاب (قسمت اول)

این روزها اگر در جستجوی پادکست فارسی معرفی کتاب باشید، تعداد گزینه‌هایی که احتمالا نظرتون رو جلب کنه چندان کم بیشتر بخوانید

3 نظر برای “معرفی چند پادکست پرطرفدار کتاب به زبان انگلیسی

  1. سلام و خسته نباشید واسه وبلاگ خوبتون
    تو مک بوک با کروم هیچکدوم از لینکهاتون کار نمیکنه فقط با موبایل لینک میشه، اگه درست بشه خوبه

    1. فکر کنم اشکال از کروم بنده بود اصلاح شد

  2. واقعا ممنون از معرفی پادکست‌های انگلیسی، چون داشتم با دوستم درباره bplus حرف میزدم و اینکه چقدر حیف که فارسی بلد نیست پادکست‌ها رو بشنوه، ازم پرسید پادکست مشابهی به انگلیسی میشناسی، و راستش نمی شناختم. اولین نتیجه توی سرچ گوگل این پیج بود.
    خیلی خوبین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *